Przewodnik organizacji Rewalidacyjnej Pracowni Ceramicznej

Przewodnik stanowi uniwersalne narzędzie dla każdego, kto chce poznać pełną gamę walorów terapeutycznych gliny. W szczególności jest przeznaczony dla podmiotów planujących włączyć ceramikę w obszar swojej działalności rewalidacyjnej – ma na celu teoretyczne i praktyczne przygotowanie osób odpowiedzialnych za organizację pracy zespołowej w pracowni.

Balance Place - strefa ciszy w każdej szkole

Innowacja “Balance Place - strefa ciszy w każdej szkole” jest odpowiedzią na niedostosowanie przestrzeni szkolnych do potrzeb osób w spektrum autyzmu. Strefy ciszy mają na celu zadbanie o równe szanse edukacyjne wszystkich uczniów - stworzenie bezpiecznej przestrzeni, w której dzieci wrażliwe sensorycznie znajdą ciszę i ukojenie, a tym samym zyskają poczucie własnej wartości i samodzielności.

PLUSK – przenośny zestaw prysznicowy

PLUSK to innowacyjny mobilny prysznic. Został zaprojektowany w taki sposób, aby osoby z niepełnosprawnością ruchową mogły wziąć kąpiel w każdym pomieszczeniu, np. w salonie czy sypialni. Jego zaletą, oprócz mobilności, jest także opcja samodzielnego wykonania (DIY) z pomocą lokalnych rzemieślników, np. krawcowej. Kąpiel odbywa się w przestrzeni parawanu, z którego woda może być usuwana na dwa sposoby: odpompowywana lub zlewana do odpowiednich sakw.

Sztaluga dla wszystkich!

Projekt jest idealnym rozwiązaniem dla osób długotrwale pracujących na siedząco, poruszających się na wózku oraz z niepełnosprawnością, którym problem sprawia korzystanie z klasycznej sztalugi. Wspiera edukację artystyczną, uwzględniając potrzeby użytkownika malującego zarówno w pozycji stojącej, jak i siedzącej. Kształt sztalugi został zaprojektowany tak, aby umożliwić podjazd oraz ułatwić manewrowanie osobom na wózku.

Adapti - projekt kolekcji mebli dla mieszkańców domów pomocy społecznej

Zaprojektowany system elementów ADAPTI ma za zadanie ułatwić przystosowanie się do nowego miejsca zamieszkania. Jest uzupełnieniem istniejącego wyposażenia domów opieki, ale przede wszystkim usprawnia funkcjonowanie seniorów w nieznanym otoczeniu. Liczba elementów może być elastycznie komponowana w zależności od zmieniających się potrzeb.

Inspiracje

Masz pomysł, jak pomóc osobom z niepełnosprawnościami albo seniorom o ograniczonej mobilnosci lub percepcji w Twoim otoczeniu?Jak ułatwić im codzienne, samodzielne funkcjonowanie? Możemy pomóc rozwinąć pomysł, zapewniając wsparcie merytoryczne i organizacyjne, a także finansowe w formie grantu do 50 000 zł.
Logo